Vytrženo z kontextu

Ivo Lukačovič se na svém blogu rozplývá nad návštěvností jejich nově předělané služby Spolužáci.cz. Nepoužívám tuto službu, takže ji nebudu hodnotit. Důvod proč píšu tento spot je jedna drobnost v již zmiňovaném článku od Ivo Lukačoviče. Ten, aby podpořil svá slova, cituje Petra Staníčka (aka Pixyho):

 • Vyhledávání tříd je lepší a nesrovnatelně přístupnější
 • Spousta informací o třídě je lépe a přehledněji prezentovaná
 • Seznam spolužáků ve třídě a informace o nich jsou lépe dostupné a přehledné
 • Nová verze je hezčí a celkově výrazně přehlednější

Odkaz na původní článek však neuvádí (asi ví proč). Z výše uvedeného citátu by se mohlo zdát, že je Pixy s novou službou spokojený, ba dokonce je z ní nadšený. Já si však pamatuji, že jsem Pixyho názor četl a rozhodně to nebyla pozitivní kritika. Dovoluji si citovat ze stejného článku:

… Pevně doufám, že se objeví nějaký konkurenční projekt, kam vám všichni ti nespokojení spolužáci záhy utečou. Pro mě je tahle vogonská akvizice nejhorší věcí, kterou kdy Seznam udělal …

Můžete si přečíst celý Pixyho názor

Nechci nijak napadat službu Spolužáci.cz. Jak jsem řekl, nepoužívám ji – nemohu ji hodnotit. Ale to drzé vytržení z kontextu bez uvedení odkazu na celý článek jsem nemohl nechat bez komentáře…

7 Comments Vytrženo z kontextu

 1. Pavel

  Mě to zas tak hrozne neprijde. Pixy aktualizoval ten clanek a rekl bych ze konstruktivni kritikou, zhodnotil ze se mu to docela libi :)

  Reply
 2. Mingan

  Přesně to mě také napadlo. Pixylophone jsem četl a článek mi uvízl v paměti. Tohle mi přišlo jako dost drzé manipulování.

  Reply
 3. Petr

  Mohu vedet přínos tohoto článku? Každý schopný uživatel určitě si přečetl oba články, pokud ho to tolik zajímalo ;)

  Reply
 4. Hellish

  Vzhledem k tomu, že pan Lukačovič ve svém spotu neuvádí odkaz na Pixyho článek, pochybuju, že by všichni četli oba články. Důvod napsaní mého pohledu na věc byl, že mi to od pana Lukačoviče přišlo dost drzé (o to víc, že není možné přidávat pod jeho články komentáře, které by takové věci uvedly na pravou míru). Nic víc, nic míň.

  Reply
 5. Jan Rozehnal

  Spolužáky cz také nepoužívám, nicméně si myslím, že to nebylo příliš správné.

  Jenže jak píšete, není možné přidávat pod jeho články komentáře a uvést to na pravou míru :-) Smůla… Nechal bych to ale být.

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>