Moje nová hra pro iPhone

Právě je v prodeji (v iTunes App Store) moje první hra pro iPhone (a iPod Touch). Jmenuje se Tic Touch Toe. Je to varianta klasických piškvorek pro hráče, kterým už se klasické piškvorky omrzely. Tato hra má totiž jedno speciální pravidlo, které posouvá obtížnost o jeden stupeň výše. Abyste vyhráli, musíte mít nejen dobrou strategii, ale také paměť. Víc prozradí následující video (v angličtině):


Tato hra je pro mě takový experiment. Zaprvé jsem si chtěl vyzkoušet, jak obtížné je vytvořit aplikaci pro iPhone. A zadruhé mě zajímá, jestli se dá tvorbou jednoduchých her něco málo přivydělat. Původně jsem chtěl hru prodávat za nejnižší možnou cenu, tedy $0.99, ale pak jsem četl tuhle analýzu, ze které vyplývá, že $0.99 aplikace se neprodávají o nic líp než ty dražší. A protože jsem se rozhodl experimentovat, nasadil jsem tedy cenu o jeden stupeň vyšší, tedy $1.99. Součástí mého experimentu bude v budoucnu tedy i to, jaký dopad na prodej bude mít snížení ceny na 0.99$

Na závěr ještě přidám dvě zajímavosti:

 1. Celá aplikace je napsaná jen v HTML+CSS+JS
 2. Nevlastním žádný iPhone a celou aplikaci jsem vyvíjel jen v simulátoru.

16 Comments Moje nová hra pro iPhone

 1. Jan Janoušek

  Píšete, že jste to vyvíjel jen v HTML+CSS+JS, mohu se zeptat v čem, popřípadě jak? Pokud vím, tak aplikace na iPhone se dají vyvíjet jen v Objective-C.

  Reply
 2. Dero

  Moc zajímavý počin! Dej pak vědět, jak jsi na tom s prodeji.

  Mám k tomu jen jednu technickou. Pravděpodobně je to jen mým nízkým intelektem, ale nějakou chvíli jsem byl přesvědčený, že na plánku se počítají jen ty značky, které jsou vidět. Až potom mi sepnulo, že ty skryté se počítají taky, jinak by totiž nemělo cenu něco takového hrát. :)

  Video to sice osvětluje, ale kdyby tam bylo pro nás natvrdlé v oné modelové hře na plnou hubu zmíněno, že se ty neviditelné počítají taky, asi by to bylo lepší.

  Reply
 3. Michello

  Připojuji se k dotazu, jak je možné vytvářet hry na iphone jen v těchto spíše webových technologiích. On by vůbec byl nejlepší článek o tom, jak to probíhalo se získáním SDK, samotný vývoj až po uveřejnění hry na app store ;)

  Reply
 4. jan korbel

  Držím palce a těším se ne zprávy, jak se daří s prodeji.

  Dovolil bych si poznámku k názvu: Když si dám vyhledat „tic tac toe“, tvoje aplikace se neobjeví protože máš jako druhé slovo „touch“. Je to dobře znějící název, ale stojí ta trocha originality za takovou penalizaci, při vyhledávání?

  Myslím, že by bylo lepší použít normální „tic tac toe“ doplněné něčím, co vyzdvihne tu originální funkci… „Tic Tac Toe Spaces“, „Tic Tac Toe Memory“, „Tic Tac Toe Warp“ nebo tak něco, už asi víš kam tím mířím.

  Reply
 5. Hellish

  [1][3] – Princip je jednoduchý. Samotná zkompilovaná aplikace obsahuje jen okno browseru, který otevře offline stránku, která je u ní uložena. Zbytek aplikace už řeší ta stránka pomocí html+js+css. Tu aplikaci s browserem ale nemusíte psát, můžete využít např. „PhoneGap“:http://www.phonegap.com/

  [5] – No já tam vidím i aplikace, které to mají jen v popisu, ale v názvu nikoliv. Ale je pravda, že ta moje mezi nima není. Předpokládám, že se zobrazí jen prvních X výsledků, takže asi závisí na úspěšnosti. Kdyby bylo tic tac toe v názvu, asi by to bylo jednodužší, to je pravda.

  Reply
 6. Neonik

  Ahoj, tos dělal cely na win nebo naa macOSX?? Mohl bys mi kdyžtak napsat na icq (862257) nebo mail. Dik moc..:)

  Reply
 7. TM

  Zdravim autora. mel bych par dotazu na vyvoj pro iphone a pak na registraci na appstore – bylo by mozne se ozvat bud na email nebo icq cislo 51281790? pokusim se pri vyptavani byt strucny abych nezdrzoval od vyvoje dalsich aplikaci :-) moc dekuju

  Reply
 8. Petr

  Ehm.. aplikace vypada dobre, ovsem pouzite technologie mi prijdou, ze nejsou nejlepsi volba a pak hra neprinasi nic noveho za 2$.. na netu mam piskvorku plno a zadarmo

  Reply
 9. Anonymní

  prosím o radu mám i phone a kdyz chci hrat hry nemohu ani když zadam cislo učtu v nastaveni napise mne to ze chyba prosim o radu na můj email Jurka10@seznam.cz

  Reply
 10. Pitrsonek

  Ahoj nechtěl bys napsat článek o vývoji aplikací pro Iphone? Zajímalo by mě jak začít s PhoneGap, simulovat to na pc s XP atd.

  Děkuji

  Reply
 11. Jan Janoušek

  A jak jsi to řešil s přidáním na AppStore? Jde o to, že když jsem se registroval „iPhone Developer Program“, tak pro českou republiku je potřeba odfaxovat nějaký formulář.
  Ty ses registroval přes adresu v USA, nebo také přes tento formulář? Pokud z USA, tak nemáš problém s platbami do ČR? Pokud u nás, nebyl naopak problém přidat aplikaci do US AppStoru?

  Reply
 12. O.C.

  Dobrý den!

  I work at Magnolia Labs, a developer of smartphone applications. We are looking for developers in Czech republic. Send me an e-mail if you are interested

  Děkuji

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>