Koncerty ve vašem okolí

Už je tomu nějaký pátek, co jsem vás informoval o spuštění nového webu NaKoncert.cz. Od té doby o tomto novém webu napsalo několik lidí, mimo jiné:

Když jsem web spouštěl, psal jsem o tom, že ještě neobsahuje všechny plánované funkce. Obzvláště jedna funkce vysloveně volala po nasazení. Když už je možné vybrat si jen konkrétní kapely, bylo by dobré mít možnost vybrat si jen určitou lokalitu, ve které mě koncerty zajímají.

Tento úkol se dá řešit několika různými způsoby, které se liší technickou složitostí na jedné straně a uživatelskou přívětivostí na straně druhé. Technicky nejjednodužší by bylo nechat uživatele vypsat města, která ho zajímají. Koncerty v ostatních městech by se mu nezobrazovaly. Takové řešení by nestálo moc práce, ale uživatelsky by nebylo moc přívětivé.

O něco příjemnější pro uživatele by bylo vybrat si jeden nebo několik okresů. Pro uživatele by odpadla nutnost vypisovat všechna města, prostě by vybral okres z předem připraveného seznamu. Technicky je to o něco složitější řešení než první varianta, ale stále to není nic složitého. O této variantě jsem na začátku vážně uvažoval.

Nakonec jsem se rozhodl pro technicky složitější řešení, ale myslím, že uživatelé ocení jednoduchost tohoto řešení. Přesvědčte se sami na následujícím obrázku, jak jednoduché je pro uživatele nastavit si oblast, která ho zajímá.

Výběr místa bydliště

Věřím, že tato nová funkce posunula užitečnost tohoto webu zase o krok dopředu. Co si o tom myslíte vy?

6 Comments Koncerty ve vašem okolí

 1. Tomek

  Bylo by super kdybych si mohl zvolit těch sledovaných lokalit víc. Protože Praha, Brno, Plzeň, Most a okolí nejsou problém, ale třeba Liberec nebo Budějovice mě nazajímají :) Nastavil bych si radši pět malejch oblastí s poloměrem 30 km než když tam můžu dát jen třeba tu Prahu a pak vytáhnout poloměr na 100 km, abych měl co největší rádius.
  Jo a přidávat novou kapelu už nejde? Nenašel jsem žádnej formulář. Díky.

  Reply
 2. Hellish

  [1] Méně známé kapely mají šanci, ale logicky se upřednostňují známější kapely. V brzké době bych ale chtěl umožnit i méně známým kapelám připojit se k ostatním na NaKoncert.cz. Bude to ale od nich vyžadovat trochu spolupráce v podobě generovaného xml s koncerty. To už je ale povídání na příště :)

  [2][3] Mapa je dostupná až po zaregistrování (které je zdarma a vyžaduje jen login a heslo). Nastavování jen tak na zkoušku pro otestování mapy většina uživatelů nevyžaduje :)

  Reply
 3. Lukas

  Škoda že se k té mapě nedá nijak dostat. Opravdu si musím napřed naklikat oblíbené kapely, než mi systém dovolí podívat se na koncerty???

  Reply
 4. Dan

  Vypadá to jako moc pěkná funkce. Máš to někde na webu dostupné pro neregistrované uživatele? Chtěl jsem si to vyzkoušet, ale nenašel jsem – nejsem zaregistrovaný.

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>