Jaromír Nohavica online

Jaromír Nohavica je nejen velkou osobností mezi písničkáři, ale také velký fanda internetu. Svědčí o tom mimo jiné jeho poslední „album“ s patřičným názvem „Pražská pálená“. Toto album se nedá koupit v obchodě, ale pouze stáhnout a vypálit z oficiálních stránek www.nohavica.cz. Písničky na tomto albu nejsou žádné novinky, naopak. Ačkoliv oficiálně na žádném albu nikdy nevyšly, jde většinou o písničky staré i několik desetiletí. Většina fanoušků je však zná ze starých koncertů nebo spíše alespoň z jejich desetkrát přehrávaných nahrávek nevalné kvality. Nyní je však 22 starých písniček oficiálně ke stažení ve výborné kvalitě. Pořád je to ale jen zlomek všech zatím nevydaných Nohavicových písní.

Ale Jaromír Nohavica jde na internetu mnohem dál! Založil si totiž Písničkový blog! A nejedná se o jen tak obyčejný blog. Jaromír Nohavica se totiž rozhodl publikovat svoje reakce na současné dění v podobě písní! Zatím jeho blog obsahuje pouze dvě písně:

 • „Už zase bijou děti“ – smutná píseň složená jako reakce na dění kolem CzechTechu
 • „Ladova zima“ – velice veselá píseň mapující události letošní zimy

Téměř všechny weby hudebních kapel a muzikantů se omezují jen na prezentaci kapely a přehled koncertů. Jaromír Nohavica dokázal z internetu vytěžit mnohem více a nabídl svým fanouškům velice zajímavý a jedinečný obsah. Kéž by se touto cestou vydalo více umělců.

P.S.: Když už se zmiňuju o webu Jaromíra Nohavici, tak si nemůžu odpustit jednu výtku. Jestli jsem to dobře zaznamenal, změnil se webmaster tohoto webu. S novým webmasterem přišel nový a unikátní obsah o kterém se zmiňuji výše (otázka je, jak velká je to zásluha webmastera), ale došlo také k redesignu webu. Kromě toho, že zmizela spousta zajímavého obsahu (např. texty snad všech (i nevydaných) písní apod.), dostala na frak i použitelnost. Především navigace je hrozná a neintuitivní. Menu druhé úrovně je úplně jinde než menu první úrovně, několik položek v menu není klikatelných, přestože se od ostatních vizuelně nijak neliší (proč tam vůbec jsou?), na některé stránky se dostanete jedině z úvodní stránky (např. zmiňované album Pražská pálená) a na úvodní stránku se z jiné stránky nedostanete nijak. Tento fakt bohužel docela shazuje vynikající vlastnosti webu o kterých jsem se zmiňoval výše.

21 Comments Jaromír Nohavica online

 1. MARINAKX

  dgx me se ta „strašná“ libí
  pekne vyjadreni nazoru zpusobem, ktery autor ovlada..

  Reply
 2. Hellish

  [1] Ano, ale co já vím, tak původní „neoficiální“ stránky tvořil pan Fiala (snad si dobře pamatuju jméno) ve spolupráci s Jarkem Nohavicou. Já jen doufám, že je to přechodný stav a že se tam ten obsah znovu objeví. Z čeho mám trochu strach je to, že redesign (k lepšímu) se v nejbližší době konat nebude :o (

  [2] Eh? Očko? Co je to? Jestli je to nějaký pořad v televizi, tak to bohužel nemohu sloužit. Doma žádnou nemám (a nechci mít).

  Reply
 3. MARINAKX

  Blahopreji ze nemas TV : ) ale to neni dostacujici dukaz ze se nedivas : D http://ocko.idnes.cz/stream.asp

  Ja sem se k nohavicovi dostal vcera taky (Pražská pálená) a ten clanek sem mohl napsat presne tak ja .. tak proto muj komentar…

  Reply
 4. Hellish

  [5] O Pražské pálené se ví už nějakou dobu a jen kvůli tomu bych to sem nepsal (nemá to nic společného s tématem). Ale zato Písničkový blog je něco nového a navíc tak originálního (a v tomto případě i velice kvalitního), že jsem to nemohl nechat bez komentáře.

  Reply
 5. Igor

  Písničkový blog je skutečně skvělý a originální nápad (ale ta písnička o czechteku není fakt nic moc)

  Reply
 6. Honza

  Ne všechny weby muzikantů jsou jednoduchoou prezentací a kalendářem koncertů, zkuste mrknout na http://www.hutka.cz a až shlédnete (nepočítám že přečtete) 1/100 informací, napiště mi. Změřeno, je tam toho 1,5 GB, z toho MP3 jen asi 25 MB.

  Reply
 7. Atom

  Hutka? Co je na jeho stránkách tak skvělého? Jediné, co je na úvodní starně pořádně vidět je jeho obličej a reklama na volby Zelených. A mp3 jsem žádné nenašel. Jen samé CD za 300 Kč… Pokud je tam opravdu nějaká mp3 volně ke stažení, pošlete mi prosím někdo link. Díky.

  Reply
 8. Toranoko

  Netusite nekdo, jestli se nekde neda¨ji sehnat noty k pisnicce Prevez me priteli z Babylonu? Docela bych je akutne potrebovala….moc dik.

  Reply
 9. bajulenka

  jaromír Nohavica že prý byl velká osobnost? ho*no to bylo a pěkně velké. Kdo asi udal kupříkladu Karla Kryla na StB ?? mno ani se neumí přiznat. Je to uplná nula !! nic. Na tvém místě Jarku, bych ani nevylézala z baráku. Jsi pěkná sračka. Doufám že si tohle někdy přečteš.

  Reply
 10. mary

  Jarek je vopravdu dobrej,hlavně písnička,,Mám jizv na rtu“.Jo a jinak vo něm delám referát tak jako diky za information s.A to s tema beskydkama-to je pekny.

  Reply
 11. mary

  aha tady je nekdo velkej frajer.Von to tak jarek vubec nemyslel!Ja teda nevim jak to tenkrat bylo ale ty zrjme taky ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply
 12. Renka

  Prosim vas moc nema nekdo cd Ikarus?Jsem momentalne s penezmi na nule a nutne ho potřebuju pro tatu…nebo kde by se aspon dali stahnou ty pisničky z nej…

  Reply
 13. Eva

  Jarek Noavica je chlap,který se rodí jednou za sto let.Vyzařuje z něj a z jeho písniček něco….je to názor i mé jedenáctileté vnučky.Dík za krásný zážitek z příbramského konzertu.

  Reply
 14. Kofola

  Jarkovy písničky mají něco do sebe. Talent mu snad nikdo upírat nemůže. Bohužel, jeho písně už heských pár let sklouzávají k populizmu a v poslední době jsou už jen čistou komercí. A to, že se ke své spolupráci s stb nedokázal ani po letech chlapsky přiznat je jasným důkazem toho, že je to nejen práskač ale taky zbabělec. Takže jeho texty jsou jen snůškou krásných slov, deroucích se na svět z žumpy.

  Reply
 15. Iveta

  za komunistu zesměšńoval režim, nyní dělá z Ostraváků blázny, slova pisní vulgarismus, hnus. Tak ať se stará o lepší zítřky má na to co naškudlil v socialismu.

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>