Jaký byl Webcamp 2008

Minulý týden jsem měl poměrně pestrý program. Ve středu Poslední středa, ve čtvrtek a pátek konference WebCamp 2008. Na tu jsem byl pozván Vilémem Málkem jakožto finalista soutěže Interzen 2008, za což mu tímto vřele děkuji.

Konference byla rozdělena na dva dny. Téma prvního dne byl Webdevelopment, což v praxi znamenalo přednášky především o PHP. Téma druhého dne byl Webdesign. To mne zajímalo mnohem víc než téma prvního dne. Celé dopoledne bylo věnováno přístupnosti. David Špinar povídal o Českých pravidlech přístupnosti na což navázal Lukáš Marvan ze Seznamu a Karel Břinda z centra Tereza povídáním o tom, jaká je praxe při nasazování pravidel přístupnosti na komerčním webu. Tuto sérii přednášek o přístupnosti zakončil Radek Pavlíček povídáním a praktickými ukázkami, jak si s webovými stránkami poradí čtečka pro nevidomé (konkrétně čtečka Jaws).

V druhé části dne mne zaujalo povídání Patrika Zandla o tom, jak se navrhovaly různé designy pro web Stream.cz s ukázkami některých verzí. Patrikovy názory na design jsou poměrně netradiční a svérázné, ale na druhou stranu velice střízlivé a vycházející z praxe (kdo tam byl, ví o čem mluvím). Ještě zajímavější však byla přednáška Martina Hassmana o HTML5. Pro mě osobně to bylo velice zajímavé a přínosné. Je dobře, že se v oblasti html začalo něco dít a ten směr kterým se to vydává je velice zajímavý.

Co se týče organizace celé konference, nemůžu organizátorům nic vytknout. Myslím ale, že návštěvnost asi nebyla podle jejich očekávání. Napočítal jsem něco kolem třiceti účastníků, přitom udávaná kapacita byla 190. Podle mne to mohlo být způsobeno poměrně vyšší cenou (1000,- za jeden den, 1800,- za oba dva dny) a tím, že se konference konala ve všední dny. Takže ti, kteří nestudují, si museli vzít v práci volno. Konference také nebyla nijak extra propagována, takže i to mělo určitě nemalý vliv. Ale jinak hodnotím konferenci velice kladně a jestli bude příští ročník o víkendu a cena bude o fous lidovější tak věřím, že účast bude mnohem větší.

Ještě jednou tedy děkuji organizátorům Vilému Málkovi a Jakubovi Vránovi za zajímavou a dobře zorganizovanou konferenci.

2 Comments Jaký byl Webcamp 2008

  1. Nill

    V souvislosti s posledni stredou (taky jsem se zucastnil) me napada, jestli by nebylo lepsi, kdyby se webcamp ubiral podobnou cestou tematickych veceru, nez vsechno zmixovat do 2 dnu.

    Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>